

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
| Type | High Inrush Surface Mount Chip Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Color | White, Gold |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 609
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10368
Ext.Price$0.10368
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10368 | $0.10368 |
| 10 | $0.09241 | $0.92410 |
| 50 | $0.08237 | $4.11850 |
| 100 | $0.07585 | $7.58500 |
| 500 | $0.06984 | $34.92000 |
| 1000 | $0.06431 | $64.31000 |
| 3000 | $0.05957 | $178.71000 |
| 5000 | $0.05517 | $275.85000 |
